KOMPENSUOJAMAS DANTŲ PROTEZAVIMAS

Mūsų odontologijos klinika bendradarbiauja ir yra sudarę odontologinių paslaugų teikimo sutartis kartu su Vilniaus teritorine ligonių kasa (Vilniaus TLK) ir Panevėžio teritorine ligonių kasa (Panevėžio TLK).

Pagal dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš PSDF  biudžeto tvarką, teisę   į kompensuojamą dantų protezavimą turi šių kategorijų apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu:

  • asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
  • vaikai iki 18 metų, kaip tai numatyta Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo (Žin., 1996, Nr. 33-807) 2 straipsnyje;
  • asmenys, Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais.

Dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos iš PSDF biudžeto asmenims pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip:

  • asmenims, kuriems sukako senatvės pensijos amžius arba pripažintiems nedarbingais arba iš dalies darbingais:

461,13 € – kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties, ir tiems, kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio);

1424,99 € – kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm storio.

  • vaikams iki 18 metų:

236,36 € – kurių kramtymo sistema dar vystosi, kai protezuojama laikinais dantų protezais, pagamintais iš laboratorijoje ar odontologijos kabinete polimerizuojamų polimerų, arba standartiniais apsauginiais metaliniais vainikėliais;

1424,99 € – kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavo, kai protezuojama ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezais, išskyrus dantų protezų gamybai skirtas skaitmenines technologijas.

  • asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos:

463,13 € – jei po taikyto specifinio (spindulinio ir (ar) chemoterapinio) gydymo burnos ertmėje yra mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties;

1424,99 € – jei atlikta burnos ertmės, veido ir žandikaulių operacija su minkštųjų audinių šalinimu ir (ar) žandikaulių srities kaulo rezekcija.

 

Gavęs TLK pranešimą, asmuo gali ir nelaukti, kol ateis eilė ir bus pakviestas protezuoti dantis, o už suteiktas dantų protezavimo paslaugas susimokėti pats.

Daugiau informacijos apie dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto tvarką:

http://www.vilniaustlk.lt/index.php?id=53

Klinikos partneriai

Bendradarbiaujame su draudimo bendrovėmis bei teritorinėmis ligonių kasomis
BTA Draudimas
Paslaugų kompensavimas 1
Paslaugų kompensavimas 2
Paslaugų kompensavimas 3
Paslaugų kompensavimas 4
Paslaugų kompensavimas 5
Paslaugų kompensavimas 6
Paslaugų kompensavimas 7